Suşehri
Suşehri Kent Rehberi

Suşehri Derneği Genel Kurulunu Yaptı

Suşehri Kültür ve Dayanışma Derneği 16. Olağan Genel Kurulunu Gerçekleştirdi

Genel Merkezi İstanbul Bahçelievler’de bulunan Suşehri adına faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının başanda gelen Suşehri Kültür ve Dayanışma  Derneği olağan genel kurulunu gerçekleştirdi.

Tek liste ile seçime giren Suşehri Derneği başkanlığını yürüten iş insanı Erdem Bayraklı yeni yönetim kurulunu belirleyerek yeniden başkan seçildi. 16 Olağan Genel Kurulunu gerçekleştiren Suşehri Derneği genel kuruluna Suşehri Belediye Başkanı Fazlı Yüksel’de katılım sağladı. Üsküdar’da gerçekleşen olağan genel kurula Suşehrililerin ilgiside yoğun oldu.

Suşehri Derneği Başkanı Erdem Bayraklı

Suşehri Derneği adına bir konuşma yapan Erdem Bayraklı göreve geldikleri günden bugüne yapmış oldukları çalışmalara değindi. Ağırlıklı olarak gençler ve kadınlar ile birlikte hazırlıklarını tamamladıklarını sonrasında ise Sivas ziyaretleri gerçekleştirdiklerine değindi. Yeşilyayla köyündeki şehitlik ziyaretlerini köy dernek başkanları ile gerçekleştirdikleri ziyaretlere değindi. Bir çok programlarının olduğunu ama ”hastalık” sebebiyle gerçekleştiremediklerinede değindi. Toplantıları sosyal medya üzerinden gerçekleştirdiklerini, ahirete intikal eden Suşehrililer için mevlid okuttuklarını ve Suşehri derneğinin dernek merkezinin tadilatlarını tamamlayarak kullanılabilir bir hale getirdiklerini belirtti. Suşehri ve Köy derneklerine maskenin bulunmadığı dönemde 30 bin maske gönderdiklerinede değinen Bayraklı, Biz bize yeteriz kampanyası’na katkı sunduklarını, İstanbuldan toplanan 70 bin kitabı Suşehri Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim ettiklerine değindi. Derneğin kadın kollarının yapmış olduğu çalışmalarada değildi. Suşehri ilçesinde Kızılay ile birlikte İstanbul genelinde ise köy dernek başkanları ile birlikte destek programları yaptıklarını ve hediye çekleri ile katkı sunduklarından bahsetti. Derneğin imkanları dahilinde ellerinden geldiğince çalışmalar yürüttüklerini, köy dernek başkanları ile birlikte çalışmaları gerçekleştirdiklerini, her ay bir köy derneğinde kahvaltı programı ile neler yapabileceklerini planladıklarını, katılım gösteren ve destek veren herkese teşekkürlerini ifade etti.

Sivas Platform Başkanı İsmail Erdem Sivas Günlerine Davet Etti

Sivas Platformu ve İstanbul Sivas Vadi Federasyonu başkanı İsmail Erdem’de Sivas 12. Tanıtım günlerine değinerek herkesi davet ederek, başkan ve yönetimini tebrik ederek, Sivas günlerine davet yaptı. 11-14 Kasım tarihleri Sivas günlerinde herkesi davet ederken, tanıtım günlerinin son günü ise SUŞEHRİ ilçesinin tanıtım faaliyetleri ile son bulacağını belirtti.

Vadimizin Yiğit ve Mert İnsanları Suşehri Belediye Başkanı Fazlı Yüksel

Suşehri Belediye Başkanı Fazlı Yüksel ise konuşmasına değerli hemşehrilerim diyerek başladı. Katılımcılara teşekkür etti. Bizlerin bir araya gelmesini sağlayan Suşehri Kültür ve Dayanışma Derneği başkanı ve emeği geçenlere, katılanlara ve salonda bulunanlara teşekkür etti. Hizmet verenlere Suşehri ilçesi adına teşekkür eden başkan Yüksel Suşehri ilçesindeki faaliyetlerine değindi. Sözlerine Vadimizin Yiğit ve Mert insanları diye devam eden başkan Yüksel cefasız sefa olmadığını gece gündüz aralıksız çalışmalarının devam ettiğini, vadinin incisi konumunda olan ilçemizin hak ettiği yere gelmesi adına çalıştıklarına değindi. Gelecek nesillere daha modern ve güzel bir Suşehri bırakmak görevleri olduğunu, doğal görüntüyü bozmadan, Suşehri kimliğine uygun binalar inşa ederek konut inşa çalışmaları yapıldığına değindi ve ilçedeki çalışmalara değindi…

 

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku