Suşehri
Suşehri Kent Rehberi

Kent Meydanı Şehrin Kalitesini Belirler!

Suşehri ilçesinde uzun yıllar hükümet konağı olarak şehrin merkezinde yer alan bina depreme dayanıklılık testinin çürük raporu almasından sonra Suşehri Belediye Başkanlığınca yıkımına başlandı. Şehrin merkezi noktasında yer alan binanın yıkılması sonrasında bu alan için projelerde ilçe vatandaşları tarafından konuşulmaya başlandı.

Şehirler kent meydanları ile anılır. Şehrin merkezi noktasında yıkımı gerçekleşen bina ve çevresi şehrin merkezini oluşturduğundan bu alana yapılması gereken proje için sosyal medya hesapları üzerinden düşüncelerini aktaran vatandaşlar şehrin trafik sorunu nedeniyle yapılacak proje ile otopark sorununun çözülmesini, yine tek cadde üzerinde yer alan işletmelerin çoğalması ve ilçenin gelişmesi adına yeraltı dükkanları ile ve şehir meydanı park projesi ile değerlendirilmesi gerekliliğine vurgu yaptıkları dikkat çekti…

Suşehri.com.tr olarak yapılması düşünülen kent meydanı için önerilerimiz

Kent merkezi için iki kat kapalı otopark ve oto yıkama hizmetleri ve oto bakım hizmetleri olarak değerlendirilebilir.

Yapılacak yer altı çarşısı ile kentin gelişmesi merkezi noktadan ilçe esnaflarının daha fazla fayda sağlaması ve ayrıca Kelkit Vadisi ilçeleri içerisinde ticaretin yoğun olduğu ilçenin merkezi durumu göz önünde bulundurularak yeraltı çarşısı ile bir çok esnaf bu alandan faydalanabileceği gibi ilçe belediyeside ciddi gelir elde etmiş olacaktır.

Suşehri ilçesi su ve yeşillikleri ile hafızalarda kalması ve SUŞEHRİ ismine yakışır bir şekilde tanıtılması adına yapılacak olan kent meydanı ilk iki katı otopark, bir katı alış veriş merkezi ve üst katı ise su ve yeşilin planlandığı yaşam alanına dönüştürülmelidir.

Projeler iyi planlanmalı kentin yıllar sonrası planlanmalıdır. Şehrin merkezinde önemli bir nokta olan bu alanın kentin gelişmesi adına planlanması gerekmektedir.

Susehri.com.tr

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku